Nytårskur 2018

Nytårskur 2018
Information
torsdag 11. januar 2018
klokken 15.30 - 18.30
Musikhuset Esbjerg, Havnegade 18, 6700 Esbjerg

Esbjerg Erhvervsudvikling inviterer for 23. gang til nytårskur, hvor vi traditionen tro skyder det nye år i gang med et let traktement, prisoverrækkelse og uformelt samvær.

Vi glæder os til at se vores medlemmer og øvrige inviterede samarbejdspartnere til nytårskuren, og vi ser frem til din/jeres tilmelding senest den 10. januar 2018.

Esbjerg Erhvervsudvikling vil gerne benytte lejligheden til at takke ”gamle” såvel som nye medlemmer for en fin opbakning i år.

Vi ser frem til et fortsat godt samarbejde i det nye år, og ønsker alle en glædelig jul og et godt nytår.

Med venlig hilsen
Flemming N. Enevoldsen, Bestyrelsesformand
Tom L. Nielsen, Direktør

BEMÆRK:

Som noget nyt vil der foregå registrering fra kl. 15.30, hvor navneskilte udleveres.

Nytårskuren er for medlemmer af Esbjerg Erhvervsudvikling, samt inviterede samarbejdspartnere.

Er du ikke medlem af Esbjerg Erhvervsudvikling, men ønsker at deltage, så kontakt os på info@eeu.dk

Se den fulde invitation her.

VIGTIGT: Alle skal tilmeldes med fulde navn pga. navneskilte.

Tilmeldte virksomheder
BANG & OLUFSEN ESBJERG
YESBJERG.dk / Studie 77
24-7-Rental.Dk Esbjerg ApS
2BeYou
2care4
2PI Local Network
A.R Jørgensen / Byråd
A/S Arbejdernes Landsbank
A/S Erik Andersen
A/S Oilpower Hydraulics
A/S Vestfrost
Aalborg Universitet - Esbjerg campus
Aalborg Universitet Esbjerg
Ab Catering Ribe A/S
ABB A/S, Esbjerg
AC Consult
Ad Libitum - Grafisk Bureau ApS
Ad Sign Skilte
Advokat Arne Paabøl Andersen
Advokataktieselskabet Dahl, Esbjerg/Varde
Advokataktieselskabet Hjerrild & Bisgaard
Advokatfa Thuesen Bødker & Jæger
Advokatfirmaet Archa ApS
Advokatpartnerselskabet Kirk Larsen & Ascanius
Agio Regnskab ApS
Alko Print A/S
All Nrg Oil & Gas A/S
Alletiders Vikar & Rekruttering
alpha aqua A/S
AM ON IT ApS
AMU-Vest
Andelskassen
Andelskassen I Esbjerg
Anders Hansen Automobiler
Andersen Travel
Arbejdernes Boligforening
ARBEJDSMILJØEksperten A/S
Arctiko
Arkil - Stürup A/S
Arkil-Stürup
Arkitektfirmaet Rudolf Lolk A/S
Art Service A/S
Atcom ApS
Ausdruck
Babcock & Wilcox Vølund A/S
Bb-Soft ApS
BDO
Beautiful Tights
Bel Air Aviation
Bent Pedersen AS
Bente Bendix
Berg Furniture A/S
Berima ApS
Bering Management
Bestrecruit
Bjørn K Erhverv ApS
Blaaholm A/S
Blika A/S
Blue Water Shipping A/S
Blue-Tech A/S
Blueadventure
Bo Bedre Erhverv A/S
Boilerworks A/S
Boligforeningen Ungdomsbo
Boligland A/S
Botjek Center Sydvestjyland
Bramidan A/S
Brdr. Hartmann
BRE
BRF - Jyske Bank
Britta Bendix
Broderi Malou
BROEN Shopping
Brødrene Dahl
Burgaard Sørensen A/S
Business Region Esbjerg
Business Sydvest
Bygma
Byrådet
Byrådet, Esbjerg Kommune
Carl Backs A/S
Carl Holst
Castlecarillon Services
Castlecarillon Services V/ Ann-Kirstine Christiansen
Caverion Danmark A/S
Centec ApS
Chr. Brinck og Søn
Christerholte.dk - Fotografi
Christiaan Swanepoel
Claus Sørensen A/S
Claus Sørensen Ejendomme A/S
Claus Sørensens Fond
CMB Marketing Esbjerg
COCO BED & BREAKFAST ApS
Colliers International
Compar ApS
Comtec International A/S
Concens A/S
Concircle
Contea Assurance
Contea Assurance Forsikringsmæglerselskab P/S
COPCO A/S
Covers Online ApS
Cowi A/S
CS Electric ApS
CSB Island Entertainment ApS
CSK Group
Dacos
Dacos A/S
Dalkjær
Dan-El A/S Esbjerg
danbolig Esbjerg
Danhostel Ribe
Danica Pension
Danish export Association
Danish Fluid System Technologies A/S
Danrecycling
Danrevi, Bramming
Dansk Firmagaver Marianne Lund
Dansk Fjernvarme
Dansk Håndbold Forbund
Dansk Plast A/S
Dansk Revision Esbjerg
Dansk Svejse Inspektion ApS
Dansk Vandteknologi A/S
Danske Andelskassers Bank A/S
Danske Bank
Danske Bank A/S
Dat-Schaub A/S Forædlingsafdeling
Deloitte
Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
Den Jyske Sparekasse
Den sydvestjydske Venstrepresse
Dennis Vad Lauridsen
Deres blikkenslager A/S
Design Fordi
Det Faglige Hus
Dhl Freight (denmark) A/S
DIN Forsyning A/S
DNV GL
Dogis A/S
DR
Dril-Quip
Dsv Road A/S
DWA VVS & Blik
EASV
ECH Park
EDC Erhverv Poul Erik Bech
EEU
EfB Elite A/S
EFI-Hallerne
EGGS Design
Eksportrådet / Væksthus Syddanmark
El- firmaet Olesen & Jensen A/S
Elisa Ferrari Mindfulness og kognitiv terapi
Emerson Process Management A/S
Emil Brohus Jakobsen
Energistyrelsens Center for Energiadministration
Entreprenør Erling Jensen A/S
Erhvervsakademi Sydvest
Ernst & Young Godkendt Revisionspartnerselskab
Esbjerg Energy
Esbjerg Erhvervsudvikling
Esbjerg Farve- Og Lakfabrik A/S
Esbjerg Festuge v/ VisitEsbjerg
Esbjerg Gymnasium
Esbjerg Havn
Esbjerg International School
Esbjerg Kommune
Esbjerg Kommune - Pædagogk & Undervisning
Esbjerg Kommune, Drift & Anlæg
Esbjerg kunstmuseum
Esbjerg Låseteknik A/S
Esbjerg Lufthavn
Esbjerg Realskole
Esbjerg Senior Erhverv
Esbjerg Shipyard A/S (Granly Gruppen)
Esbjerg Stressklinik
EsbjergRevyen
Essbjerg kommune
Estate Robin Thybo - Esbjerg
Estrup Engineering ApS
Esvagt A/S
eurodan-huse
European House of Quality ApS
Eventkokken
EY
Falck Safety Services A/S
Fanø Kommune
FH VVS-INSTALLATØRFORRETNING A/S
Fiskeri- og Søfartsmuseet
Flexolution A/S
Foga ApS, Foga Consult ApS
Fonden Plast Center Danmark
Fonden Ribe Vikingecenter
Force Technology - Esbjerg
Ford Store Esbjerg
Fredericia Maskinmesterskole Esbjerg
Frivillighuset Vindrosen
FRONTPEOPLE A/S
Frøs Sparekasse
Fuldendt
fwsupport ApS
Fysiodanmark - Esbjerg
GAME
Garant Esbjerg A/S
Glarmester Lars Thomsen ApS
Glaspartner
Global Gravity
Global Outsourcing ApS
Gmk-Text V/ Gitte M. Kaastrup
Grafisk Trykcenter A/S
Granly Diesel A/S
Granly Gruppen A/S
Granly Steel A/S
Group VH
Grumsens Maskinfabrik A/S
Guldsmed Lintrup I/S V/ Gert Lintrup & Michael Lintrup
Guldsmedien
H&M Montage
Handelsbanken
Handelsgymnasiet Ribe
Handy-Poulsen v/Knud Erik Poulsen
Hans Aa - Vase A/S
Hansen Toft A/S
Head Energy Denmark A/S
Helge Mortensen
Helle Føns Ekstern Økonomi Support V/ Helle Føns
Henning G. Kruse Holding A/S
Henrik Hjelm
Henrik Skov Christensen ApS
HH Consult A/S
Hintz Consu
Hjerting Badehotel - Esbjerg A/S
Hjortborg Grafisk
Hjortborggrafisk
HjælpNU ApS
Hoffmann Esbjerg Holding A/S
Holger Christiansen A/S
Holger Christiansen A/S Engroshandel Biler
Holtec Automatic A/S
home
home Behrendsen & Christensen
Hotel Britannia A/S
HowToWin / Labrosse Consulting
HSE Consulting
Hth Køkkenforum Esbjerg
HYTOR A/S
Høgholm A/S
IAT A/S
Ib Laursen ApS
INEOS Oil & Gas Denmark
INGENIØR'NE A/S
Ingeniørforeningen I Danmark v/Birgit Storm
Ingeniørforeningen IDA, Esbjerg afdeling
Ingeniørværket
INGENIØR`NE
INGENIØR`NE A/S
Ingvard Christensen A/S
Intechnet Ivs
Intego A/S
Inter Security
Intersport / Sport Direct Esbjerg
Invest in Denmark
IT Forum Esbjerg ApS
J. Lauritzen's Eftf
JAK Workwear A/S
Jens Ole Okholm
Jens Philipsen
Jensen Management
Jesper Sjørvad
JFM JydskeVestkysten
JKMPLAST
Jobcenter Esbjerg
Jobcenter Esbjerg Integrationshuset
Jobteam A/S
John Lesbo
John Snedker
Johnny Søtrup
Juhl & Ehrhorn ApS
Jutlandia
Jutlandia Terminal A/S
Jydske Vestkysten / JFM
Jysk Energimontage IVS
Jysk Fynske Medier
Jyske Bank
Jyske Bank A/S Esbjerg
Jønnes Dinner V/ Jørgen Hansen
Jørgen Elsted Hansen
Jørn Bøllund
Karl Poulsen Murer- og Entreprenørfirma ApS
Karsten Degnbol
Karsten Jørgensen
Kebok
Kem-Offshore ApS
Kirk & Holm ApS
Kirk & Kløgt I/S
Kissow Kreativ Design
KJ Services v/ Kim Jensen
Kjæhr og Trillingsgaard
KLH ERHVERV
Klinik For Fodterapi - Hjerting ApS
KOLD A/S
Konsulenfirmaet JENS OKHOLM
Konsulentfirmaet Ole Pallesen
Krabbe Skilte
Krajlerdiver
Kravin
Krifa
Kristensen & Kristensen A/S
Kromann Reumert
Kruse Formværktøj ApS
Kurt Beier Transport A/S
Kurt Thorøe
KVK Hydra Klov A/S
Laboremus V/ Jørgen Kofoed
Landsyd I/S
Langmach Ribe
Lars Torbensen
Lassen Erhverv
Lassen Ventilation ApS
Laurits Tørnæs
Lauritzen Fonden
Lauritzen Fondens
LE34 / Nellemann Survey
Lederne Sydvestjylland
Lederne Sydvestjylland V/Lars Møldrup
Leif Søeborg
Leif Østergaard
LICengineering A/S
Linda Kongerslev Grafisk Design
Lindberg Tranberg ApS
Lodberg Plastvinduer A/S
Logitrans
Logitrans A/S
Lund & Sørensen A/S
Lund Skilte A/S
M.I. Montage A/S
MacArtney A/S
Macrodot A/S
Madsens maskinfabrik esbjerg aps
Maersk Oil
Maersk Training Esbjerg A/S
Mai Nielsen Orient Tæpper V/ Mai Nielsen
Malermester Klinkert Aps
margurite kempel
Marius Pedersen A/S
Martinsen Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
Medvind Fotografi Bent Sørensen
Mercom Denmark
Meta Management
Mia Sung Kjærgaard
Middelfart Sparekasse Esbjerg Afdeling
Mindfitness
Misena ApS
Moove Advertising ApS
MOVE arkitektur ApS
MRD
MT Højgaard A/S
MTS
Muffbyg A/S
Multihus Tobaksfabrikken
Murermester Erik A. Hansen ApS
Musikhuset Esbjerg. Fond
Mærsk Olie & Gas
Mærsk Olie Og Gas A/S
Nautic Ejendomme
Navilogic ApS
Nem Byg A/S
New Nordic Style
Nicon Industries A/S
Nielaus A/S
Niels Winther & Co Skibsekspedition ApS
NIELSHENR!K
Niras
Nobrainer Web ApS
Nordea Bank Danmark A/S afd. Esbjerg
Nordea Danmark, filial af Nordea Bank AB (publ)
Nordisk Arbejdsmiljø
Nordsøbyg A/s
Norsea Group Denmark A/S
Nyboig Erhverv Esbjerg
Nybolig Erhverv Esbjerg I/S
Nybolig Rekrea
Nybolig Rekrea I/S
NYCO
Nykredit
Nykredit A/S Borggården
O&J CTS
O2 Oehlenschlæger
Ocean Marine & Fishing Gear A/S
Ocean Team Scandinavia A/S
Offshoreenergy.dk
offshorenews.dk
Oil Gas Denmark
Olav Kristensen ApS
Olsson & Svarrer A/S
One Point Consulting ApS
Ontec
OPC Consult
Pecani V/ Torben Bork Edens
Peder Jørgensen
Peder Pedersen
Pedersen Group A/S
PEMA TEKNIK
Pensionsgruppen Esbjerg ApS
Pixio Studios ApS
PLM Consult
Pluss Leadership
Polartech ApS
Polytech A/S
Pon Power A/S
PORT-TEK
Powermax A/S
Pressekompagniet ApS
Prima-Vent A/S
Pro Varde
Procurator a/s
Proospectr
ProVarde
Ptl Valve Services A/S
PwC
Quantity Digital ApS
Qubiqa Esbjerg A/S
R Arkitekter Esbjerg Steen Paarup Hansen
Radio Victoria ApS
Rambøll
Rambøll Danmark A/S, Esbjerg
Randstad A/S
Rankin Park
Rasmus Rasmussen
Rasmus Sømod
RC Company v/ Rikke Christiansen
RED STAR
Reese Grafisk
Region Syddanmark
René Holm
Renitt ApS
Restaurant Sjelborgstrand
Revisionscentret Ribe, Godkendt Revisionsanpartsselskab
Ribe Byferie Resort
Ribe Domkirke
Ribe Jernindustri A/S
Ribe Kunstmuseum
Rohde Consulting ApS
Roland Munch
ROOM67
Rosendahls A/S - Print Design Media
Rued Langgaard Selskabet
Rune Weitling (Ugeavisen Esbjerg)
Rybners
salon madonna
Salt-Con
Sandbæk Finans
Savvytec Consult ApS
Saxo Privatbank A/S
SB Engineering ApS
Sb Offshore Solutions
Scan-Shipping A/S
Scandi-Roc ApS
Scandic Esbjerg
Scandinavian Auto Logistics A/S
Scandinavian Wine
Schlumberger Danmark ApS
SDU
SDU Esbjerg
SDU, Det Sundhedsvidenskabelige Fakultet
SE Next Step
SE Next Step A/S
Seacabin A/S
Semco Maritime
Semco Maritime A/S
Service Group Esbjerg ApS
Setiket A/S
SFF APS
SH Group
Share IT - Danmark A/S
Shoreline Aps
Sign Partner A/S
Sihm Højtryk A/S
Siigurd.dk
Sikkerhedsstyrelsen
Skelmose Consulting ApS
Skiltestedet ApS
Skjern Bank
Slinkert Logistic Advice
Social- og Sundhedsskolen Esbjerg
Sonne A/S
Spar Nord
Spar Nord Bank
Spar-2 Vinduespolering
SPAREKASSEN KRONJYLLAND, Esbjerg afdeling
SRI Sign Solution A/S
ST PLAST a/s
StarVVS A/S
Statoil Servicenter
Stennevad A/S
Studiebyen Esbjerg
Styrup Invest A/S
Succesportalen ApS
SVÆRT FINT
Sydbank
Syddansk IT ApS
Syddansk Musikkonservatorium
Syddansk Universitet
Sydvesta A/S
Sydvestjyske Museer
Synligt ApS
Sønderjysk Forsikring G/S Esbjerg filial
Søren Fløe Knudsen
Søren Heide Lambertsen
Søren Høberg Booking A/S
Tarp Bryggeri
Techno Tool A/S
Techpro Industri ApS
TEKT
TEKT Arkitekterne
Telesikring A/S
Temp-Team A/S
Tess Esbjerg ApS
Thuesen Bødker & Jæger
Tinby Skumplast A/S
TNP's Regnskabsbureau
TOBAKKEN
Tonny Frilund Carstensen
Tonny Sørensen Kran Service
Top Rejser A/S
Trechoma Promotion
Trend Entreprise & Handel A/S
Triple Nine Fish Protein
Ts Tech A/S
TVSYD
Tømrer- Og Snedkerfirmaet Jensen & Jensen A/S
Tønder Erhvervsråd
Tønder Festival
UC SYD
Uc Syddanmark, Esbjerg
Udlejerforeningen Esbjerg
UdviklingsRåd Sønderjylland (URS)
Ugeavisen Esbjerg
Ugeavisen Esbjerg K/S
Ugeavisen for Ribe og Omegn ApS
Ulla Tørnæs, minister for udviklingssamarbejde
Vadehavsbageriet Aps
VADEHAVSCENTRET
Valsemøllen af 1899 A/S
Varde Bolig Administration
Vardemuseerne
Vestjydsk Bogføringsbureau ApS
Vestjysk Bank
Vesttherm A/S
Vetech Software Solutions ApS
VEU-center Vest
Victory Coaching V/ Gitte Friis
Viking Life-Saving Equipment A/S
Viking Saatsea ApS
VisitRibe
Voigt Vision V/ Pia Hedegaard Voigt
Vækstfonden
Væksthus Syddanmark
Welfare Denmark ApS
West Diesel Engineering A/S
Wikka A/S
work-live-stay southern denmark
WorkPoint A/S
World Marine Offshore A/S
WUAV A/S
XPConsult
Yesbjerg.dk
Zacco Denmark A/S
Zefyr Porteføljepleje P/S
ZPD A/S
Økonomichefen v/Jens K. Hermansen
Ørsted